top of page
Sök

Dags att betala årets medlemsavgift

I dagarna har årets medlemsavisering gått ut med brev och per e-post till dig som varit medlem. Vi behöver dig som medlem. Verksamheten bygger i huvudsak på ideella insatser och våra medlemmar är en förutsättning för att kunna verka för forskning om folkbildningens historia och nutida och framtida roller.

Föreningen för folkbildningsforskning vill främja och stimulera forskning om folkbildningens historia och nutida och framtida roller. Vi verkar för att skapa mötesplatser mellan forskare och folkbildare genom att arrangera seminarier och konferenser kring aktuella ämnen.

Avgiften inkluderar nyhetsbrev, årsbok, seminariedokumentationer och medlemsrabatt på föreningens arrangemang.

Har du frågor om medlemsaviseringen, vill ändra uppgifter etc. hör av dit till kontakt@folkbildningsforskning.se


Hälsningar Föreningen för folkbildningsforskning


71 visningar0 kommentarer

Senaste inlägg

Visa alla

Comments


FFFF-loggaRöd4_Rityta_1_kopia.png
bottom of page